xray
28 آذر 1401 - 00:11

واکنش بازیکنان آرژانتین به قهرمانی در جام جهانی ۲۰۲۲

بازیکنان تیم ملی فوتبال آرژانتین احساسات خود را پس از فتح جام جهانی ۲۰۲۲ قطر ابراز کردند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در پی قهرمانی تیم ملی آرژانتین با پیروزی 4 بر 2 این تیم مقابل فرانسه در ضربات پنالتی فینالی که وقت‌های معمول و اضافه‌اش 3-3 مساوی شده بود، بازیکنان آلبی سلسته به ثبت سومین قهرمانی نماینده آمریکای جنوبی در مهمترین رویداد فوتبالی جهان واکنش نشان دادند.

دی‌پائول: احساس غرور می‌کنیم

هافبک دونده و جنگنده آرژانتینی‌ها گفت: ما قهرمان جهان هستیم، نمی‌دانم به شما چه بگویم. هرگز تصورش را نمی‌کردم اما  تصویری که در حال گرفتن جام هستیم را تجسم می‌کردم. این بهترین اتفاق است. ما احساس غرور می‌کنیم. ما به دنیا آمده‌ایم که رنج بکشیم اما با هر موقعیتی قوی‌تر  و بزرگتر شدیم. امروز یکی از شادترین روزهای زندگی من است. ما جاودانه خواهیم بود.

مارتینس: تقدیر این بود که رنج بکشیم و قهرمان شویم

 سنگربان آلبی‌سلسته که نه تنها در طول بازی به خصوص وقت‌های تلف شده بارها ناجی تیمش شد، بلکه در ضربات پنالتی پایان بازی نیز درخشان ظاهر شد، اظهار داشت: خدا را شکر که پایم را جلوی توپ گذاشتم (اشاره به موقعیتی مسلم گلزنی که از کولو موانی گرفت) بازی پرفشار بود اما یک بار دیگر ما همه چیز را تحت کنترل داشتیم. روی دو اشتباه بازی به تساوی کشیده شد. تقدیر اینگونه رقم خورده بود که رنج بکشیم و اینگونه قهرمانی.

تاگلیافیکو: آرژانتین همیشه رو به جلو حرکت می‌کند

دفاع چپ آرژانتین هم عنوان کرد: با وجود همه چیزهایی که رخ داد، خیلی آرام بودیم. در بازی قبلی گفتم، اگر رنج نکشید، ارزشش را ندارد. امروز مجبور شدیم کمی بیشتر تحت فشار قرار بگیریم. در نیمه اول خیلی خوب بودیم. در نیمه دوم اشتباهاتی داشتیم اما می‌دانستیم چگونه به جلو برویم. ما آرژانتینی‌ها همیشه رو به جلو حرکت می‌کنیم. این قهرمانی را به همه آرژانتینی‌ها و کسانی که سه سال از این تیم ملی حمایت کردند، تقدیم می‌کنم. درک این موضوع که وقتی با هم هستیم، بهتر هستیم.

فرناندس: هرگز این شب را فراموش نمی‌کنم

هافبک هجومی قهرمان جهان که جایزه بهترین بازیکن جوان جام جهانی را کسب کرد، گفت: داشتن فرصت قهرمانی در جام جهانی با کشورم چیزی است که نمی‌توان برایش ارزشی تعیین کرد. همه خانواده من اینجا هستند. من هرگز این شب را در زندگی‌ام فراموش نمی‌کنم. برای لئو (مسی)، برای خانواده‌اش، برای کل تیم خوشحالم.

پاردس: فکر نمی‌کردم قهرمان شویم

هافبک راه‌راه‌پوشان آمریکای جنوبی که به عنوان یار تعویضی به میدان رفت، نیز خاطرنشان کرد: در این لحظات حرف زدن سخت است، حتی در بهترین رویاهایم هم فکر نمی‌کردم قهرمان شویم. هواداران‌مان خوشحال هستند ما خوشحالیم، پس لذت ببرید. من در فکر خانواده‌ام هستم، آنهایی که اینجا نیستند.

دیبالا: دیگر هرگز چنین احساسی را تجربه نخواهیم کرد

دیگر هافبک هجومی آلبی‌سلسته که تنها در آخرین دقایق بازی و برای زدن ضربه پنالتی به میدان رفت و آن را هم به گل تبدیل کرد، اظهار داشت: وارد شدن به زمین بازی بدون گرم کردن، کار آسانی نبود. باید خونسردی‌ام را حفظ می‌کردم. بازیکن فرانسه ضربه‌اش را خراب کرد و نوبت من بود و خوشبختانه توانستیم ضربه‌ام را گل کنم. این باورنکردنی است. ما دیگر هرگز چنین احساسی را تجربه نخواهیم کرد. از مردم آرژانتینی تشکر می کنیم. آنها بی قید و شرط از ما حمایت کردند. حالا به کشورمان برمی‌گردیم تا آنجا تا با هم جشن بگیریم.

انتهایی پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 919047